Rüyada Çörek

Çörek görmek, az bir kazançtır.

Rüyada çörek görülmesi; nimete, bir vesileyle yaşanacak sevince, sınırlı kazanca ve hastalıktan şifaya tabir edilir. Rüyada çörek yediğini gören; büyük bir nimete kavuşur, rüyada çörek pişirdiğini görmek; huzur ve mutluluğa yorulur.

Bir kimsenin rüyasında yumuşak bir çörek görmesi veya  yediğini görmesi; o kimsenin kolaylıkla  nimet elde edeceğine, kişinin rüyasında kuru ve sert bir çörek görmesi; o kişinin zahmet ve zorlukla menfaat temin edeceğine işaret eder.

Rüyada tek bir çörek görülmesi; rüyayı gören kişinin tek bir çocuğu olacağına, kişinin rüyada birtakım çörekleri parçaladığını görmesi; o kişinin halka yiyecek dağıtacağına tabir edilir.

Rüyada çörek pişirdiğini gören kimse, para kazanmak için yeni bir işe atılacağına, rüyanızda çörek yediğini görmek, kazandığı parayı daha isabetli bir işte kullanmaya işarettir.Kişinin rüyada bir misafirine çörek ikram ettiğini görmesi; bir kimse ile iş ortaklığı yaparak yeni birtakım kazanç yolları aradığına işarettir.

Bir kimsenin rüyasında çörek görmesi; o kimsenin kazancının azlığına delalet eder.

Rüyada çörek yemek veya görmek, kişinin evine kısmetli bir misafirin geleceğine ve bu misafirden istifade edeceğine işaret eder.